HAVUZ TALEBİNİZ SADECE 3 ADIMDA HAYALDEN GERÇEĞE DÖNÜŞSÜN!

1 BAHÇENİN RESMİNİ ÇEK!
2 WHATSAPP'DAN
0 530 144 72 13'E GÖNDER
3 HAVUZUNUZ BAHÇENİZE GELSİN!

Görüş ve önerileriniz için lütfen info@havuzizmir.net mail adresine talebinizi iletin. Teşekkür ederiz!

Havuz Örtüleri Karşılaştırması

Havuz Örtüleri Karşılaştırması
Hasır Ve Katı Güvenlik Havuz Örtüleri Karşılaştırması

Farklı güvenlik kapağı malzemelerini bir ışığa tutarak kontrol edin. Bu, havuzunuza bir kapak tipinden diğerine kıyasla ne kadar UV ışığının girdiğinin adil bir örneğidir.

BONUS: Hafif, Hiper Hafif ve Ağır

Bir yer altı güvenlik kılıfı için alışveriş yaparken, kilo tercihiniz sorulabilir. Adı geçen kapak türleri Hafif, Hiper Hafif ve Ağır kapaklardır.

Hafif

  • En hafif malzeme, en kolay kurulum ve sökmeyi sağlar.

Hiper hafif

  • Hafif kapaklardan daha kaliteli ancak ağır kapaklardan daha hafiftir.
  • Ülke çapında tüketiciler için en popüler seçimdir.

Ağır

  • En kaliteli ağır iş malzemesidir.

HAVUZ GÜVENLİK KAPAĞI BAKIMI

HASIR
Hasır güvenlik kapağınız için gereken kış bakım miktarı, ne kadar kar yağdığına göre belirlenecektir.

- Hafif Kış Bölgesi: Hasır güvenlik kapağınızın üstündeki kuru kalıntıları gerektiğinde bir yaprak üfleyici ile temizleyin.

- Şiddetli Kış Bölgesi: Kar birikmeden önce emniyet kapağından iterek çıkarın. Kar şiddetli yağar ve kontrol edilmezse, kapağınızı yırtabilir veya çapalarınıza çok fazla stres uygulayabilir.

KATI

Hasır güvenlik kapaklarında olduğu gibi, herhangi bir hasarı önlemek için kalıntıları ve buz/kar birikintilerini temizlemeniz gerekmektedir. Bununla birlikte, tahliye veya pompanın düzgün çalışmaya devam etmesini sağlamak için, katı havuz kapakları kış aylarında daha fazla bakım gerektirir.

- Hafif Kış: Filtrenizin (ve pompa kullanıyorsanız hortumun) tıkalı olmadığından emin olmak için kapağınızı düzenli olarak kontrol edin.

- Şiddetli Kış: Sıcaklık donma seviyesinin altına düştüğünde pompanızı kapalı konuma getirin.

GÜVENLİK KAPAK TÜRLERİ GENEL BAKIŞ

- Standart Hasır (12 Yıllık Hasır): Sadece güvenlikle ilgilenenler için iyi bir seçenektir.

- Yüksek Gölge Hasır (Süper Hasır veya 20 yıl): Ekonomik güvenlik ve biraz daha az yay temizleme, daha sıcak kış iklimleri için iyi bir seçenektir.

- Drenajlı Katı (fazla suyu havuza boşaltır/filtreler): Çok daha az yay temizleme, soğuk kış iklimleri için iyi bir katı güvenlik kapağı seçeneğidir.

- Pompa ile katı (fazla suyu havuzdan uzaklaştırır): Çok az bahar temizliği gerektirir ya da hiç gerektirmez, Sıcak kış iklimleri için iyi bir katı güvenlik kapağı seçeneğidir.

Özetle ...

Amacınız arka bahçenizi güvende tutmaksa, bir hasır güvenlik kapağı iyi bir seçenektir. Amacınız arka bahçenizi güvende tutmak, havuzunuzu yosundan korumak ve kimyasal seviyelerinizi standart tutmaksa, katı bir güvenlik havuz örtüsü ideal çözümdür.

Hasır kapağı sizin için en iyi seçenektir:

- Kış boyunca çok az bakım yapmak istiyorsun, ama bahar geldiğinde havuzu temizlemek için daha fazla zaman harcamak istiyorsun.

- Kapağı sezondan sonra takacak veya çıkaracaksınız.

- Prefabrik Havuz alanınızı sezon dışında güvenli hâle getirmek istiyorsunuz, ancak mümkün olduğunca bütçe dostu kalmak istiyorsunuz.

Katı bir kapak sizin için en iyi seçenektir:

- Kış aylarında havuzunuzu açmak için daha az zaman harcamak için kış boyunca biraz daha fazla bakım yapmaya hazırsınız.

- Kapak mevsimini sezona eklemek ve çıkarmak için ekstra yardımcıya ihtiyacınız olacak.

- Havuzunuzun ömrünü uzatmak için havuzunuzu güvenli ve mümkün olduğunca temiz tutmak istiyorsunuz.

 

TOP