HAVUZ TALEBİNİZ SADECE 3 ADIMDA HAYALDEN GERÇEĞE DÖNÜŞSÜN!

1 BAHÇENİN RESMİNİ ÇEK!
2 WHATSAPP'DAN
0 530 144 72 13'E GÖNDER
3 HAVUZUNUZ BAHÇENİZE GELSİN!

Görüş ve önerileriniz için lütfen info@havuzizmir.net mail adresine talebinizi iletin. Teşekkür ederiz!

Prefabrik Havuz İzni Nasıl Alınır?

Prefabrik Havuz İzni Nasıl Alınır?
Prefabrik Havuz için İzin Almak Gerekir mi?

Sıcak ayların gelmesiyle birlikte; tatile gidemeyen ya da evinin bahçesinin müsait olması sayesinde prefabrik havuz yaptırmak isteyen birçok kişi, prefabrik havuz izni nasıl alınır konusunu merak ediyor.

Müstakil ev sahibi olan ya da bahçeli eve sahip olan kişiler hem yazın keyfini çıkarmak hem de kış aylarında bahçenin daha estetik görünmesini sağlamak için, havuz yaptırmayı tercih etmektedir.

Ancak betonarme havuz yaptıracak kişilerin, havuz yaptırmadan önce, bazı izinleri alması ve bu izinlere göre havuz yaptırması gerekir. İzmir Havuz, üretimini kendi yaptığı prefabrik havuzların çoğunda izne tabi olmadan kurulum aşamasına geçmektedir.

Prefabrik Havuz için İzin Almak Gerekir mi?

Yüzme havuzları, inşa edilen havuz modeli ve inşaat şekline göre farklı kurallara sahiptir. Sermed Havuz, imalatını kendi yaptığı prefabrik havuz yapımı için herhangi bir izne tabi olmamaktadır.

Prefabrik havuzlar, belirlenen modele göre sökülüp başka yere monte edilebilen havuzlardır. Sermed Havuz prefabrik havuzlarının geneli için, herhangi bir izin almaya gerek yoktur.

Hangi Havuzlarda İzin Almaya Gerek Vardır?

Yüzme havuzu yaptırmak isteyen kişilerin, en çok merak ettiği konuların başında, yaptıracakları havuz için, izin alıp almayacakları konusu gelmektedir. Havuz ruhsatları, havuzun niteliğine göre değişkenlik göstermektedir.

  • Süs havuzları: 1 metreyi aşmayan havuzlar, süs havuzudur ve ruhsata tabi değildir. Ancak süs havuzları da havuzun yapılacağı yerin bölge imar planına göre farklılık gösterir.
  • Yüzme havuzları: Yüzme havuzları için ruhsat zorunludur. Havuz yaptıracak kişiler, havuzun boyutları, modeli, derinliği gibi konularda izin almalıdır.

Sermed Havuz ürettiği prefabrik havuzlar için, izin almaya gerek yoktur. İstenilen bölgeye uygun olarak model tasarımı yapılarak, hayalinizdeki havuza, kısa süre içinde kavuşabilirsiniz.

 

 

WhatsApp chat WhatsApp Danışma Hattı
TOP