HAVUZ TALEBİNİZ SADECE 3 ADIMDA HAYALDEN GERÇEĞE DÖNÜŞSÜN!

1 BAHÇENİN RESMİNİ ÇEK!
2 WHATSAPP'DAN
0 530 144 72 13'E GÖNDER
3 HAVUZUNUZ BAHÇENİZE GELSİN!

Görüş ve önerileriniz için lütfen info@havuzizmir.net mail adresine talebinizi iletin. Teşekkür ederiz!

Prefabrik Havuz Merdiveni Nasıl Olmalı?

Prefabrik Havuz Merdiveni Nasıl Olmalı?
Başka Bir Şehirde Olan Havuz Firması İle Çalışmak ...

Prefabrik havuzların çeşitli avantajlarını öğrenip tercihinizi prefabrik havuzlardan yana yaptıysanız kullanabileceğiniz aksesuar ve ekipmanlar hakkında da bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Bu ekipmanlardan en önemlilerinden bir tanesinin de havuz merdiveni olduğunu söylemek isteriz. Hem tasarım açısından havuza estetik görünüm katan hem de çeşitli kolaylıklar sağlayan havuz merdivenleri oldukça gerekli bir ekipmandır.

Havuz Merdiveni Neden Kullanılmalı?

  • Yüzme havuzu merdivenleri havuzlara giriş ve çıkışı kolaylaştırıcı bir ekipmandır.
  • Havuza doğrudan girip çıkmak özellikle çok iyi yüzme bilmeyen kişiler için tehlike arz edebilir. Bu durumda havuz merdiveni kullanımı bu tehlikeyi ortadan kaldıracaktır.
  • Yaşlılar, engelli bireyler ve küçük çocuklar yüzme havuzlarına merdiven sayesinde kolayca girip çıkabilir ve adapte olabilir.
  • Yüzme korkusu olan kişilerin suya yavaşça alışarak girebilmeleri için zorunlu bir ekipmandır.

Yüzme Havuzu Merdiveni Maliyetleri

Yüzme havuzlarında kullanılan merdivenlerin maliyetleri de yüzme havuzunda olduğu gibi yükseklik genişlik ve kullanılan malzeme gibi unsurlara bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Havuz merdiveninin inşaat özellikleri ve yüzme havuzuna nasıl bağlandığına bağlı olarak da fiyatlarda değişiklikler görülebilmektedir.  Bu yüzden ortalama bir fiyat vermek mümkün olmayacaktır.

Genişlik ve yüksekliğine bağlı olarak maliyeti yüksek olabilse bile kullanım zorunluluğu düşünüldüğünde maliyetine değeceğine karar verebiliriz.  Güvenliksiz bir şekilde havuza girip çıkmaktansa yüzme havuzu merdiveninin maliyetini karşılamak mantıklı bir yatırım olacaktır. Bu yüzden havuz merdivenlerinin havuz aksesuarları arasında zorunlu olanlardan bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz.

Prefabrik Havuzlarda Merdiven Seçenekleri

İzmir Havuz şirketinde prefabrik havuz için özel olarak üretilmiş yüzme havuzu merdivenlerine de ulaşmak mümkün. Havuzunuzu daha güvenli hale getirmek ve giriş çıkışları kolaylaştırmak amacıyla merdiven tercihi içinde bize ulaşabilirsiniz.

Fiber Havuz Merdiveni

İzmir Havuz bünyesinde üretilen bu yüzme havuzu merdiveni polyester malzemeden üretilmektedir. Toplamda 3 basamaktan oluşmaktadır. Ölçüleri:

L:184 cm W:106 cm H:104.5 cm

Köşe Fiber Havuz Merdiveni

Köşe fiber havuz merdiveni de fiber havuz merdiveni gibi polyester malzemeden üretilmektedir. 3 adet basamağı bulunmaktadır. Köşe fiber havuz merdiveni sadece fipool havuz modelinde kullanılabilmektedir. Bu modele ilişkin olarak üretilmiştir ve diğer modelleri uyum sağlamaz. Ölçüleri:

Genişlik: 107 cm Derinlik: 200 cm

Özellikle çocuklu ve engelli birey barındıran ailelerde yüzme havuzu merdiveni havuz için en gerekli unsurlardan bir tanesidir. Bu sebeple yapıldığı malzeme ve şekli de havuzda bulunması kadar önemli bir unsur haline gelmektedir. Tüm detaylar düşünülerek hazırlanmış yüzme havuzu merdiveni hakkında sorularınız ve merak ettikleriniz varsa bize web sitemiz üzerinden iletişim formu doldurarak veya 0850 495 0 200 ve 0532 111 73 73 numaralı telefon hatlarımız üzerinden ulaşabilirsiniz. info@havuzizmir.net adresinden de mail yolu ile sorularınızı iletebilirsiniz.

Havuz Merdivenlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Havuz merdivenlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur güvenliği sağlayabilmesidir. Boyutu havuzun derinliğine göre belirlenmelidir. Derinliği yüksek olan havuzlarda yüzme havuzu merdiveninde daha yüksek olması daha güvenli olacaktır.
  • Havuz merdivenlerinin olası kazalara sebebiyet vermemesi için sağlam ve paslanmaz olması gereklidir. Estetik görünüm ne kadar önemli olsa da merdiven seçimlerinde öncelikle bu unsurlara dikkat edilmesi daha mantıklı olacaktır. Paslanma ihtimali olan merdivenler aynı zamanda Havuz suyunun da kirliliğine sebep olabileceği için sağlığınızı riske atabilir.
  • Havuzun derinliği ayrılırsan merdiven sayısının da artması gerekmektedir. Merdivenin havuz derinliğine uygulanmaması yüzme bilmeyenler, çocuklar, engelliler ve yaşlılar için tehlike oluşturabilir.

Tüm bu sebeplerden ötürü havuzlarda merdiven kullanımı oldukça gerekli Ne zorunlu olduğunu söyleyebiliriz. O zaman seçim aksesuar seçimi yaparken ilk düşüneceğiniz unsur havuz merdivenleri olmalıdır.

 

TOP