HAVUZ TALEBİNİZ SADECE 3 ADIMDA HAYALDEN GERÇEĞE DÖNÜŞSÜN!

1 BAHÇENİN RESMİNİ ÇEK!
2 WHATSAPP'DAN
0 530 144 72 13'E GÖNDER
3 HAVUZUNUZ BAHÇENİZE GELSİN!

Görüş ve önerileriniz için lütfen info@havuzizmir.net mail adresine talebinizi iletin. Teşekkür ederiz!

Özel Fizik Tedavi Havuzları

Özel Fizik Tedavi Havuzları
Özel Eğitim Ve Fizik Tedavi Havuzları

Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezleri Ve Fizik Tedavi Havuzları

Havuz, salt serinlemek ya da sıcak yaz günlerinde güzel zaman geçirmek için tercih edilen bir eğlence aracı değildir. Özellikle son dönemde Hidroterapi olarak tanımlanmış olan havuzlu terapi kavramının ortaya çıkmasıyla, havuzlar daha işlevsel bir hale gelmiştir. Farklı nedenlerden dolayı fiziki anlamda rahatsızlıklar yaşayan kişilerin tedavisi sırasında özel havuzlar kullanılmaya başlanmıştır. Bu amaca hizmet eden hidroterapi havuzları, değişik özellikleriyle öne çıkar.

Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezleri Ve Fizik Tedavi Havuzları Neden Kullanılır?

Fizik ve tedavi havuzları, özellikle solunum, kas, baş ve iskelet sisteminde sıkıntı yaşayan, bundan dolayı hareket kabiliyetinin bir kısmını kaybetmiş olan hastaların tedavi edilmesinde kullanılır. Çünkü suyun sahip olduğu kaldırma kuvveti, ortopedik rahatsızlıkların giderilmesinde tercih edilir. Bunun yanı sıra birçok sporcu da bu tip havuzları tercih ederek antrenmanlarını yapıyor. Aynı zamanda özel eğitime muhtaç olanların terapisinde de öne çıkmakta.

Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezleri Ve Fizik Tedavi Havuzları Büyük mü?

Tedavi havuzları büyük mü; fiziki tedavi amacıyla tasarlanan ve inşa edilen havuzların hatırı sayılır kısmının genellikle çok büyük olmadığını ifade etmek lazım. Bunun nedeni ise aynı anda bir ya da iki kişinin bu alan içinde tedavi edilmesi. Terapi merkezlerinde böyle bir durum var. Ancak antrenman havuzları için bunun tam tersini söylemek lazım. Çünkü takım çalışmasından dolayı daha geniş ve büyük olması genellikle şarttır.

Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezleri Ve Fizik Tedavi Havuzları Özellikleri Nasıl olmalı?

  • Birden çok tipte inşa edilmeleri mümkündür.
  • Bunların arasında küvet olanı çok sık kullanılır.
  • Yani taban kısmına gömülmeden inşa edilmiştir.
  • Merdivenli bir platform üzerinden içine girmek son derece kolaydır.
  • Yapı itibariyle gömmeli olan havuz modellerinin de çok yaygın olduğunu ifade edelim.
  • Bazı kaplıcalarda tek kişilik ve küvetin andıran şekilde dikkat çeken tasarımlar da vardır.
  • Bu konuda değişik seçimler yapılabilir.
  • Aynı zamanda bunların haricinde klasik havuzlar da tedavi için kullanılabilir.

Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezleri Ve Fizik Tedavi Havuzları Ek Aparatları Nelerdir?

Fizik tedavi ve özel eğitim havuzları, değişik birçok ek aparat ya da bölüme sahiptir. Bu durum onları, sıradan havuzlardan ayırır. Örneğin bunların bir kısmında kaldıraç alanı vardır. Felç olmuş, yürüme yetisini kaybetmiş ya da hareket etmede zorlanan kişiler, bu kaldıraçlı yapı üzerinden havuza girerler. Bu aparatla kişinin son derece başarılı bir biçimde sabitlenmesi mümkündür. İki tip olarak tasarlanır. Birisi havuza sabitlenmiş olanıdır. Diğeri ise hareket ettirilir ve ihtiyaç halinde kullanılır.

Tedavi havuzlarının bir kısmında ise daha değişik bir yapı vardır. Kenar bölümü oval bir biçimde tasarlanmıştır. Buraya demir ya da farklı bir malzemeden imal edilmiş olan aparatlar koyulur. Oval alan havuzun bir kısmında vardır. Böylelikle tedavi görecek kişi buradan havuza girer. Son olarak bu tip havuzların içinde demir korkuluk olduğunu da söyleyelim. Bu özellikleriyle son derece özeldir.

Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezleri Ve Fizik Tedavi Havuzlarında Sermed Havuz

Rehabilitasyon havuzu konusunda sektörün en iyi isimlerinden birisiyiz. Sermed Havuz olarak farklı ihtiyaçlara yanıt veren birçok değişik havuz türünü kısa zaman dilimi içinde tamamlıyoruz. Türkiye'nin neresinde olursanız olun bize hemen ulaşabilirsiniz. En yakın zaman zarfında gelerek, talep etmiş olduğunuz havuzu inşa ediyoruz. Bunun için en yeni ve modern olan sistemleri kullandığımızı hemen hatırlatalım.

 

TOP