HAVUZ TALEBİNİZ SADECE 3 ADIMDA HAYALDEN GERÇEĞE DÖNÜŞSÜN!

1 BAHÇENİN RESMİNİ ÇEK!
2 WHATSAPP'DAN
0 530 144 72 13'E GÖNDER
3 HAVUZUNUZ BAHÇENİZE GELSİN!

Görüş ve önerileriniz için lütfen info@havuzizmir.net mail adresine talebinizi iletin. Teşekkür ederiz!

Skimmerli Prefabrik Havuzun Avantajları

Skimmerli Prefabrik Havuzun Avantajları
Havuzlar, estetik beğenilere hitap etmenin ve eğlenceli...

Havuzlar, estetik beğenilere hitap etmenin ve eğlenceli zamanların bir parçası olmalarının yanında, çoğu zaman birden fazla kişinin kullanımına hizmet ettiği göz önünde bulundurularak belirli hijyen ölçütlerini koruma başarısıyla da göz doldurmalıdır.

Birçok ebeveyn, çocuklarının havuz eğlencesinin herhangi bir enfeksiyon riskiyle çatışmaması için havuz temizliğinden emin olmak istiyor. Bu nedenle havuzun hijyenini sağlayacak filtreler ve havuz içi aksesuarların güvenilirliği ön plana çıkıyor.

Havuzlar Neden Kirlenir?

Havuz gibi, belli bir alanda biriken ve doğal sirkülasyon imkânı olmayan sular kirlenmeye ve bakteri üretmeye oldukça elverişlidir. Havuzlar, kullanan kişilerden kaynaklı saç kılı ve ölü derileri barındırır. Ayrıca bakteri, virüs ve yosun sporları da havuz suyunun kirlenmesine neden olur. Genellikle açık alanlarda konumlandıkları için havuzlar çevresel ve iklimle alakalı kirliliğe de maruz kalabilir.  

Bu nedenle suyun havuz içerisinde sirkülasyonunu yaratarak temizliğini sağlayan sistemler geliştirilmiştir. Ayrıca bu temizliğe destek olması için havuzlarda belli kimyasal karışımlar aracılığıyla hijyen unsurları tamamlanmaya çalışılır.

Havuz Temizleme Sistemleri Nasıl Çalışır?

Havuz temizleme sistemleri en yaygın kullanımları baz alacak olursak ikiye ayrılabilir: taşmalı havuzlar ve skimmerli havuzlar. Bir tanesi taşmalı havuzlardır. Taşmalı havuzların çalışma prensibi, suyun havuz yüzeyinin üzerine taşırılarak kenarlardaki taşma kanalları aracılığıyla denge tankına aktarılır. Denge tankı içerisindeki su filtreden geçirilerek kanallar aracılığıyla havuza tekrar gönderilir. Havuzun en çabuk kirlenen kısımlarının yüzeyi olduğu düşünülürse, taşma havuzların yüzeyi temizleme ihtiyacına cevap verdiğini söyleyebiliriz.

Skimmerli havuzlarda ise, skimmer (satıhtan emişli) aparatı havuzun içerisinde bulunur. Havuz içi aksesuarlarından biri olan skimmer aracılığıyla havuz suyu çekilerek filtreye gönderilir. Filtrede temizlenen su besi kanallarıyla havuza tekrar katılır. Havuzun büyüklüğüne göre havuz içerisindeki uygun konumlara birkaç skimmer yerleştirilebilmektedir.

Skimmerli Prefabrik Havuzun Avantajları Nelerdir?

  • Skimmer (satıhtan emişli) sistemi, doğrudan filtrasyon avantajıyla daha hijyenik bir havuz ortamı yaratılmasını sağlamaktadır.
  • Prefabrik Havuz aparatlarının düzenli bakıma ihtiyaç duyduğu göz önüne alınırsa, skimmer sistemlerinin bakımı oldukça pratiktir.
  • Havuz yapımı ve havuzun sağlığının korunmasının maliyetleri yüksek olabilir. Skimmer sistemleri ekonomik açıdan daha elverişli sistemlerdir.
  • Yaptırdığınız havuz, taşmalı sisteme uygun bir zemine sahip olmayabilir. Böyle durumlarda havuz içi sirkülasyonun sağlanması adına skimmer sistemleri kurulmaya elverişlidir.
  • Son zamanlarda, sahip olduğu birçok avantaj ve kurulum hızının göz doldurmasıyla, betonarme havuzlar yerine prefabrik havuzlara yönelik tercihler artmaktadır. Prefabrik havuzlar için skimmer sistemleri oldukça uygundur.
  • Skimmerlı havuzlar, skimmer tarafından havuzdan çekilen suyun doğrudan filtreye gönderilmesi nedeniyle denge tankı gibi depolama alanlarına ihtiyaç duymaz. Bu sayede, skimmer sistemi ile hem alandan hem de maliyetten tasarruf edilir.
  • Skimmer sistemli havuzların kullanımı daha kolay olduğu için bu havuzlar rağbet görmektedir.
  • Genel kullanımdan ziyade belirli bir grup insanın kullanımına yönelik olan özel havuzların temizliği için idealdir.
  • Skimmer sistemleri, liner kaplamalı havuzlarda tercih edilir. Liner, özel vinil liner kaplama malzemelerinden bir tanesidir. Havuz yüzeylerinde mantar ve bakteri oluşumunu engelleyen liner kaplama, aynı zamanda sızdırma problemlerine karşı da bir çözümdür.

Skimmer Sistemi İçin Belirli Ölçütler Neler?

Yeni bir havuz yapımı, maliyetli ve uzun süre inşaat gerektiren bir sürece dönüşebilir. İzmir Havuz, son zamanlarda yapım aşamaları ve kullanım alanlarında pratik sonuçlar üreten prefabrik havuzlar imal etmektedir. Türkiye’nin her köşesine hizmet götürme prensibiyle yola çıkan İzmir Havuz, ihtiyaçlarınıza yönelik doğru analizler yaparak kısa süre içinde havuzunuzu inşa eder.

Skimmer sistemleri, havuzun ihtiyaçlarına göre stratejik noktalarda konumlandırıldığında maksimum çalışma verimliliğine ulaşmaktadır. İzmir Havuz’un uzmanlar tarafından doğru konumlandırılmış skimmer sistemlerine sahip prefabrik havuzlarını güvenle tercih edebilirsiniz.

 

TOP